איך נפרדים? – המדריך לסיום תקופת השירות


איך נפרדים? – המדריך לסיום תקופת השירות

אצל רבים תקופת השירות הופכת להיות מאוד משמעותית, בשל הקשרים שנוצרו במהלך התקופה עם האנשים מסביבכן כגון: אחראים, חניכים, בנות שירות שעבדתם לצידם, שותפות לדירה, רכזת, ואפילו השכנה מהקומה למטה שהתלוננה על הרעש שעשיתן באמצע הלילה בדירת השירות.

עכשיו, כאשר אתן עומדות בפני סיום השירות הלאומי והיציאה אל החיים אזרחיים או בפני התחלה של שנה שנייה במקום שירות חדש, זה הזמן לעצור ולחשוב איך כדאי להיפרד נכון ובצורה יפה ממקום השירות שלכן.

הנה כמה טיפים שיסייעו בעניין:

1.שיחה אישית עם האחראי/ת שלכם במקום השירות –
נצלו שיחה זו כדי לסכם בצורה אישית ומקצועית את חווית השירות שלכם במקום, ממה נהניתן, איזה דברים היו יותר קשים עבורכן. הפגינו כבוד ואדיבות.

ניתן לנצל הזדמנות זאת כדי להודות להם על ההזדמנות שקיבלתן ועל תהליך הליווי במקום, ועל הדרך גם לבקש מכתב המלצה אשר ישמש אתכן בקבלה למקומות עבודה בעתיד.

 1. פרידה אישית מהאנשים הקרובים והחשובים לכם –
  בחודש – חודשיים לפני סיום השירות, כדאי לעבור בין האנשים איתם עבדתן במהלך השנה, ולשתף אותם שאתם תיכף עוזבות ועל תכניותיכם לעתיד, ככה שזה ירכך את העניין וייתן הזדמנות לכם ולאנשים סביבכם לעכל ולהתרגל לעובדה שאתם לא תהיו עוד חלק ממקום השירות בקרוב.
 2. מתנת פרידה –
  אם ישנם אנשים קרובים ללבכן במקום השירות, ואתן מרגישות צורך מיוחד להביע מולם רגשות של הערכה, חיבה וגעגוע להמשך, ניתן לתת להם ביום האחרון מתנת פרידה סמלית.
  אין צורך להשקיע כסף במתנת פרידה, זה יכול להיות צ'ופר, פרח, ברכה, סוכריה או כל דבר שמביע את המסר אותו אתם רוצות להעביר.
 3. תשחררו! –
  גם אם יש לכם מטען שלם של טענות על מקום השירות, שמרו אותו לרכזת שלכם או לחברות והמשפחה.
  בתקופה האחרונה בשירות, שמרו על נימה חיובית, השאירו מאחור את רגשות הכעס, התסכול ורצון לנקמה והמשיכו הלאה לפרק החדש בחייכן.
  זכרו! התנהגותכן בתקופה זו, מהווה את הרושם האחרון ולעיתים גם הקובע את מה שיזכרו מכן, ולכן במיוחד בתקופה זו, אל תקטינו ראש, אל תורידו הילוך ואל תרשו לעצמכן דברים שמעולם לא העזתם לעשות קודם לכן.
 4. סגירת פינות –
  סיימו משימות שהוטלו עליכן, ותשתדלו להשאיר אחריכן "שולחן נקי" ככל האפשר. ודאו שמי שמחליף אתכן יוכל להמשיך מאותה נקודה בה הפסקתן בצורה קלה ומסודרת.

 

לסיכום, לפני שנפרד מהמדריך ..מאחלים לכן בהצלחה בכל אשר תפנו!

0 comments on “איך נפרדים? – המדריך לסיום תקופת השירות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *