שירות לאומי אזרחי-מסלול חילוני

שירות לאומי-אזרחי הוא שירות לטובת הקהילה והחברה בישראל.
השירות פתוח לכל מי שקיבל פטור מהצבא או שלא נקרא לשירות צבאי.

השירות הוא ההזדמנות לתרום. זה המקום להשפיע, להיות חלק. כל אחד מהמתנדבים/ות שלנו שונה, אך כולם דומים ברצונם לתרום מזמנם ולהתנדב, לשיפור פני החברה שלנו.

100
102

שירות אזרחי בחברה הערבית והדרוזית

בשנת 1994 עמותת שלומית הייתה הראשונה להציע לבני ובנות החברה הערבית והדרוזית להצטרף לשירות לאומי, וכדי להרחיב אפשרות זו באופן מוסדר וחוקי, עתרה לבית הדין הגבוה לצדק. נלחמה וניצחה. מאז, השערים נפתחו בפני בני ובנות החברה הערבית למען התרומה לחברה והפיתוח העצמי. מידי שנה עמותת שלומית פועלת להגדלת מספר המתנדבים בשירות הלאומי־אזרחי מקרב החברה הערבית, מתוך הבנת החשיבות שבשירות שלהם לשילובם בחברה הישראלית ובשוק התעסוקה ולצמצום השסעים בחברה.

שירות לאומי לצעירים עם מגבלה

עמותת שלומית מרגע הקמתה נותנת מקום לצעירים וצעירות אשר זקוקים למענה ייחודי.
באגף לתכניות מיוחדות קיימים, בפריסה ארצית ,מגוון מסלולי התנדבות אשר מותאמים עבור הצרכים האישיים, הכישורים ותחומי העניין של כל צעיר וצעירה. כל התוכניות מלוות על-ידי אנשי מקצוע וגופים המומחים בתחומם אשר מכשירים ומלווים את המתנדבים וצוות העמותה באופן פרטני וקבוצתי לאורך כל תקופת ההתנדבות.

101
103

שיל"ת-שירות לאומי תורני

שנת השירות הלאומי היא שנה מאד משמעותית בחיים, שנה של עשייה ונתינה, של התבגרות ולקיחת אחריות, שנה של חוויות מעצימות. שיל”ת היא אגף של שרות לאומי תורני הפועל במסגרת עמותת שלומית ומיועד לבנות דתיות. העמותה מפעילה אלפי מתנדבות ומתנדבים ברחבי הארץ מזה למעלה מ- 20 שנה. שיל”ת מתחייבת לאפשר לבנות המשרתות במסגרתה קיום מלא של כל החיים האמוניים וההלכתיים, למן האפשרויות הטכניות, דרך ימי עיון ושיעורים, ועד לאפשרות להתייעץ עם הרב יובל שרלו שמנחה אותנו ומהווה היועץ ההלכתי של שיל"ת.