עמותת שלומית הוקמה ב – 1993. שלוש שנים אחרי, פגשתי את חיה שמואל ז״ל, המנכ״לית המייסדת של שלומית והוקסמתי מהאישה המופלאה ומהרעיון שלמענו נלחמה.

פתחתי תיקים וקלסרים של מתנדבים, ניסיתי להבין ולהכיר את העולם שלהם, מה זה הדבר הזה שנקרא שירות לאומי? מי אלה הצעירים והצעירות שמגיעים אחרי שקיבלו פטור מהצבא ונלחמים כדי להתנדב? באותו זמן לא היה ברור מאליו שכל מי שרוצה יכול להתנדב. בנים שהתנדבו לא היו מוכרים ולא היו זכאים לזכויות באותה תקופה. לקח כמה שנים טובות עד שהחוק השתנה לגביהם..

בעמותת שלומית מתנדבים מידי שנה כ – 3000 צעירים וצעירות המגיעים ממגוון אוכלוסיות ומגזרים. מתנדבים אלה בוחרים כל יום מחדש לקום ולעשות טוב למען החברה. מדובר בצעירים וצעירות שהצבא פטר משירות, אך הם לא רואים עצמם פטורים מלתרום. כל אחד ואחת מהצעירים האלה יכל לבחור בדרך אחרת, ללכת ללמוד, לעבוד, לטוס לחו״ל… כמו רבים אחרים שבוחרים כך. אך הם בחרו לשים את החלומות והשאיפות בצד לשנה-שנתיים ולסייע איפה וככל שנדרש.

אלפי מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי והאזרחי לדורותיהם מוכיחים כי עקרונות העמותה וחזונה עדיין רלוונטים, ובעת הזו יותר מתמיד, וכי לכולם מכנה משותף אחד – לתת ולתרום ולחזק את חוסנה של החברה הישראלית.

את ההתנדבות והעשייה הברוכה של המתנדבות והמתנדבים – אי אפשר לעשות ללא הצוות המדהים של שלומית, צוות שאני כל כך גאה להוביל ולהיות חלק ממנו. מנהלות המחוזות והאגפים – הצוות המוביל של העמותה ; צוות המטה והתפעול המסורים; והרכזות המופלאות והמיוחדות שהן הלב הפועם של העמותה – צוות מקצועי ומסור, המכיל ומלווה באמונה שלמה את המתנדבות והמתנדבים גם ברגעים הקשים וברגעים של נחת. צוות שהעבודה עבורו היא לא רק מקצוע אלא שליחות.

צוות עמותת שלומית היה ויישאר מחויב לדרך שסללו מייסדי העמותה, דרך המבוססת על נורמות של סיוע הדדי, שוויון הזדמנויות, הגינות, יושר ציבורי, יושרה ופלורליזם ובעיקר אהבת האדם. זו השליחות שלנו להמשיך את הדרך ולפעול על פי אותן עקרונות.

אני רוצה לברך בשמי ובשם הצוות המקצועי והמסור של שלומית –  את המתנדבות.ים והמועמדות.ים ולאחל לכן.ם הצלחה מרובה בתפקיד, פיתוח והעצמה אישית ועשייה מבורכת ומשמעותית.

תודה שבחרתן.ם בעמותת שלומית, אל תהססו לפנות אלינו עם כל קושי או אתגר.

אנחנו כאן בשבילכן.ם!

אבישג אזולאי משה

מנכ״לית שלומית

אבישג