היקף השירות

על כל מתנדב/ת לשרת לפחות 40 שעות שבועיות.
חלוקת השעות תעשה בהתאם לצרכי מקום השירות ובתיאום עם הרכזת.
שימו לב, כי מדובר בשירות של 5-6 ימים בשבוע, מה שלא מותיר הרבה זמן ללימודים או עבודה נוספת, ולכן כדאי בשנה זו להתרכז באופן מוחלט בשירות.

תקנונים והסכמים השירות

רציפות השירות

עפ"י הנוהל, מתנדבים/ות מחויבים/ות לסיים את השירות תוך שנה וחודש (כולל השלמות). במקרים חריגים, ניתן לבקש אישור לחודש נוסף, דהיינו, שאם מתנדב/ת יצא/ה להפסקת שירות של יותר מחודש-חודשיים במהלך השנה, ורוצה להמשיך בשירות, הוא/היא יתחיל את הספירה מחדש ותקופת השירות עד אז לא תחשב לו/ה לזכויות שאחרי השירות. במקרה ובן/ת סיימ/ה שנה של שירות , לקח/ה הפסקה של כמה חודשים וחזר/ה לעשות שנה שניה- אם עשה/תה חלק מהשנה-זה לא יחשב לזכויות, רק במקרה והבן/ת המשיכ/ה רצוף לאחר השנה הראשונה והפסיק/ה, החודשים הנוספים ייחשבו לגבי הזכויות פקדון ומענק המגיעות לו/ה בסיום השירות, לפרטים נוספים על חוק רציפות השירות לחצו כאן

נסיעות בתחבורה ציבורית חינם

בתחילת שנת השירות, תקבל/י כרטיס שירות עם תמונה, איתו תוכלי לעדכן את כרטיס הרב קו בסטטוס 'מתנדב בשירות אזרחי'

דו"ח נוכחות

החל מהיום הראשון בשירות, עליך למלא דו"ח עם שעת הכניסה ושעת היציאה בכל יום דרך אפליקצית OK2GO. במידה ולקחת ימי מחלה בתיאום עם המנהלת והרכזת, עליך להמציא אישורים מתאימים ולצרף לדו"ח.
בסוף החודש עליך להחתים את המנהל/ת במקום השירות על הדו"ח השלם, ולהביא לרכזת לא יאוחר מה 3 לכל חודש

משכורת (דמי כיס) בשירות הלאומי

בהתאם לתקנות השירות הלאומי אזרחי כל מתנדב זכאי לדמי כלכלה לכיסוי הוצאותיו בעבור תזונה, הוצאות אישיות ודמי כיס. במידה והמתנדב מילא ושלח את הדו"חות החודשים שלו ומילא את כל חובותיו המשכורת תכנס לחשבונו ב10 לכל חודש.

חופשה, מחלה והיעדרות במהלך השירות

כל מתנדב/ת זכאית לימי חופש במהלך השנה.22 ימי חופש למשרתים 5 ימים בשבוע או 26 ימי חופש למשרתים 6 ימים בשבוע. אין צבירה של ימי החופש משנה ראשונה לשניה.
על מנת לקחת יום חופש יש להודיע מראש למנהל/ת במקום השירות ולרכזת ולקבל את אישורם

מתנדב/ת הנעדר/ת מהשירות בגין מחלה, חייב/ת לדווח על העדרות ולהמציא אישורים מתאימים. היעדרות מעל 20 ימי מחלה קלנדרים בשנת שירות, טעונה אישור של ועדה רפואית מטעם הרשות לשירות לאומי אזרחי

חתונה בזמן שירות לאומי

מתנדבת הנישאת בזמן השירות זכאית לחופשה נוספת בת 9 ימים קלנדריים רצופים כולל יום הנישואין. כל היעדרות נוספת תהא על חשבון מכסת החופשה השנתית שלה.

נסיעה לחו"ל

נסיעה לחו"ל בזמן השירות מותנית באישור העמותה. יש לפנות לרכזת לקבלת טופס בקשה

חופש במקרה של מבחן

בשנה ראשונה, מתנדב/ת זכאית ל-1 יום היעדרות עבור בחינה

בשנה השניה, המתנדב/ת זכאי/ת ל-3 ימי חופשה (כולל יום הבחינה) בשנה לצורך בחינה פסיכומטרית או בחינת בגרות בתיאום עם מקום השירות ובאישור הרכזת

השתלמויות וימי העשרה במהלך השירות

במהלך השירות הלאומי ישנם מספר הכשרות והשתלמויות המעניקות למתנדב/ת מגוון כלים
ומיומנויות. המפגשים הללו חשובים מאוד להעשרה של ידע ולמפגש חברתי, ותורמים רבות להתפתחות המתנדבת בתפקיד במסגרת השירות.
מפגשים אלו הינם חובה!  ומתקיימים בערים הגדולות.
יש להודיע מראש למנהל/ת במקום השירות ולהגיע להשתלמויות כחלק מחובות השירות.

לימודים בזמן השירות לאומי

על-פי התקנות, מתנדבים בשירות האזרחי-לאומי לא ילמדו לימודים סדירים, אלא אם יש בידיהם אישור מהעמותה בה הם מתנדבים. באם יש אישור, ניתן ללמוד עד 6 שעות שבועיות בשנה ראשונה ו12 שעות בשנה השניה בתנאי שזה לא יפגע בתפקוד של בן/ת השירות.

טופס בקשה ללימודים

עבודה בזמן השירות הלאומי

השירות האזרחי הוא מאוד אינטנסיבי, לפחות 40 שעות בשבוע, זה לא מותיר הרבה זמן לעבוד במקומות נוספים, ואף רצוי שלא לעבוד כדי לא לפגוע בתיפקוד של השירות.

באישור מיוחד ניתן לעבוד עד 12 שעות שבועיות בשנה ראשונה ו20 שעות בשנה שניה.

לטופס עבודה לחצו כאן

טיפולי שיניים למתנדבי/ות השירות הלאומי

ניתן לקבל הנחות לטיפולי שיניים דרך מרפאות מכבידנט. יש להוריד את הטופס ולהחתים את הרכז/ת.
להורדת הטפסים לחץ/י כאן

המערך הסוציאלי

המערך הסוציאלי

המערך הסוציאלי של עמותת שלומית מציע תמיכה, ליווי ומציאת מענה טיפולי ארוך טווח עבור מתנדבים/ות אשר נתקלו במצבי משבר בחייהם האישיים ובין השאר מקשים עליהם להמשיך ולשרת במסגרת השירות הלאומי.השירות ניתן ע"י עובדות סוציאליות מטעם עמותת שלומית. ניתן לפנות למערך הסוציאלי דרך הרכזת האישית או בטלפון הישיר/מייל של לירון:

לירון גולן
עו"סית ורכזת מערך סוציאלי

liron@shlomit.org.il

03-7564828

נוהל מניעת הטרדה מינית